راهنمای کار در منزل؛ از ویژگی‌ها تا ایده‌های کار در خانه

راهنمای کار در منزل؛ ۱۵ ایده کار در خانه

Picture of رضا توکلی

رضا توکلی

نویسنده علاقه‌مند به داستان | سازنده فوربو

به دنبال کار در منزل هستید؟ یک شغل ثابت دارید یا کارمند هستید و به دنبال یک راه درآمدزایی و کسب درآمد از طریق اینترنت در خانه می‌گردید؟ یا یک آقا یا خانم خانه دار هستید و دنبال یک کار تولیدی خانگی هستید؟

در این مقاله از سایت فوربو قصد داریم به صورت کامل به موضوع کار در خانه بپردازیم. انواع آن را معرفی می‌کنیم و در نهایت شما را با ۱۵ ایده کار در منزل که می‌توانید با کمترین هزینه و سرمایه آن‌ها را شروع کنید آشنا می‌کنیم.

مقدمه؛ کار در منزل چی خوبه؟

کار در منزل چی خوبه؟ شاید شما همین عبارت رو در گوگل جستجو کرده باشید و به این مقاله رسیده باشید. برای پی کردن جواب اینکه بهترین کار در منزل چیست باید به توانایی‌های فردی و ابزار و منابع خود نگاه کنید.

در این مقاله قصد داریم به صورت کلی به موضوع کار در خانه بپردازیم و ایده‌های مختلف کار در خانه را مورد بررسی قرار دهیم. اول از همه ویژگی‌های کار در خانه را بررسی می‌کنیم سپس به سراغ ایده‌های کار در منزل می‌پردازیم. تا بتوانید بهترین، مناسب‌ترین و آسان‌ترین کار را در خانه انتخاب کنید. در ادامه با فوربو همراه باشید.

 

ویژگی‌های کار در خانه چیست؟

کار در خانه برای هرکس دلیلی دارد. بسیاری از شغل فعلی خود راضی نیستند و به دنبال راهی هستند که بتوانند از طریق درآمد داشته باشند، تا روزی برای همیشه با کار اصلی‌شان خداحافظی کنند.

برخی ممکن است شغل ثابتی در جایی داشته باشند و به‌دنبال اضافه درآمد باشند. و گروهی دیگر نیز ممکن است به واسطه موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اند، ترجیح می‌دهند در خانه کار کنند. برای مثال افراد خانه‌دار و یا دانش‌جویان و دانش‌آموزان.

شرایط کاری راحت

در در خانه و کسب و درآمد از طریق کار در منزل بسیار می‌تواند جذاب باشد. زیرا در آن خبری از ساختارهای رسمی و اداری نیست. و هر کسی می‌تواند در خانه با در راحت‌ترین شرایط خود، مشغول به کار شود. پس اولین ویژگی کار در خانه را می‌توان راحتی آن دانست.

زمان کار دست شما است!

همچنین در خانه کار کردن برای شما انعطاف زمانی به‌همراه خواهد داشت.­ به این معنی که خودتان می‌توانید زمان کار را مشخص کنید. و هر موقع که خسته شدید یا علاقه‌ای به ادامه کار نداشتید، آن را ترک کنید. در یک محیط رسمی و اداری شما هرگز همچین شرایطی را نخواهید داشت.

کسب درآمد مستقیم

زمانی که خودتان خانه برای خودتان کار کنید دیگر برای کسب درآمد به جایی وابسته نیستید. و می‌توانید به صورت مستقیم کسب درآمد داشته باشید. دیگر خبری هم از حقوق‌های ثابت ماهانه نیست. بلکه هر موقع که خودتان کار کردید، می‌توانید درآمد آن را هم همان موقع داشته باشید.

شوق و انگیزه بیشتر

در ادامه این مقاله به این مورد اشاره می‌کنیم که بهتر است کار خانگی شما همان کاری باشد که به آن علاقه دارید. پس در کسب و کار خودتان می‌توانید با انگیزه بیشتری به کار مشغول شوید. زیرا اگر کاری را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، قطعا با شوق بیشتری به سمت آن خواهید رفت.

همچنین کار در خانه محدودیتی ندارد و شما هر چه بیشتر کار کنید، می‌توانید بهتر، بیشتر و حتی زودتر به درآمد برسید. این هم یک عامل موثر دیگر در بخش ویژگی‌های کار در منزل است. اگر سرگرمی شما تبدیل به منبع درآمد شما شود، ده‌ها و شاید صدها برابر بیشتر از یک کار روتین اداری، برای انجام آن شوق و انگیزه خواهید داشت.

انواع کار در منزل

برای راهنمایی بهتر در خصوص کار در منزل، این موضوع را در چند دسته‌بندی تقسیم می‌کنیم. در واقع این دسته‌بندی‌ها انواع مختلف کارهایی هستند که می‌توانید در منزل و خانه آن‌ها را انجام دهید. و مشغول آن‌ها شوید و در نهایت به درآمد برسید.

 

کار تولیدی در منزل

کار تولیدی در خانه منزل

اولین دسته از سری کارهایی که می‌توانید در خانه آن‌ها را انجام دهید. کار تولیدی است. یعنی تولید یک سری وسایل و ابزار در خانه و فروش آن‌ها از طریق بازار یا اینترنت. اگر هنری در درست کردن چیزی دارید، این مدل به درد شما می‌خورد.

کار تولیدی در منزل به درست کردن وسایل تزیینی، دستبند، گردبند، نقاشی روی سطوح مختلف، درست کردن کیف، پارچه‌دوزی، چرم‌دوزی، عروسک‌سازی و… خلاصه می‌شود. شما در خانه می‌توانید در هر شاخه‌ای که به آن علاقه دارید مشغول درست کردن وسایل مختلف شوید.

در این حالت شما می‌توانید با مدیریت هزینه‌ها، با مناسب‌ترین قیمت تمام‌شده یک وسایلی را آماده کنید و بدون واسطه‌ای آن را در بازار محلی یا اینترنت بفروشید.

برای فروش آنلاین می‌توانید در اولین مرحله از رسانه‌های اجتماعی کمک بگیرید. همچنین در صورتی که در کار خود جدی‌تر شدید و حجم سفارشات شما بیشتر شد، می‌توانید برای خود یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید و از این طریق هم محصولات خانگی خود را به دست مشتریان برسانید.

محصولات دست‌ساز شما در صورتی که از کیفیت قابل‌قبولی بهره‌مند باشند، می‌توانند تبدیل به محصولات پرفروشی در اینترنت تبدیل شوند. تنها کافی است که تصاویر زیبایی را از آن‌ها بگیرید و در رسانه‌های اجتماعی منتشر کنید.

نوع محصولات تزیینی که اتفاقا برای شما هم هزینه تولید بسیاری کمی دارند، در رسانه‌های اجتماعی طرفداران بسیاری دارند.­ محصولاتی مانند دستبند، گردنبند و حتی کیف‌های ساده و دست‌دوز محصولات پرفروشی در بین کالاهایی هستند که در خانه ساخته می‌شوند و دست‌ساز هستند.

 

کار پروژه‌ای در منزل

نوع دیگری از کار در منزل مربوط به پروژه‌هایی است که می‌توانید آن‌ها را در خانه انجام دهید. پروژه گرفتن به‌طور مشخص به مهارت‌های شما بستگی دارد.

هر چقدر که مهارت‌های بیشتری داشته باشید می‌توانید پروژه‌های مختلفی را از طریق اینترنت دریافت کنید و در خانه انجام دهید.

[megadesc]پیشنهاد مقاله: چگونه از  مهارت و تخصص کسب درآمد کنیم؟[/megadesc]

شما در حالت کار پروژه‌ای در خانه تبدیل به یک فریلنسر می‌شوید. اگر مقاله مربوط به فریلنسر را در سایت مطالعه نکردید، پیشنهاد می‌کنم که این کار را انجام دهید. اما به صورت خلاصه فریلنسر دقیقا کسی است که از طریق مهارتی که دارد در اینترنت پروژه دریافت می‌کند. و سپس آن‌ها را تکمیل می‌کند و تحویل می‌دهد.

برای کار در خانه و فعالیت به شکل پروژه‌ای شما نیازمند مهارت‌هایی هستید. منظور از مهارت هم مهارت‌های پیشرفته مانند طراحی گرافیک حرفه‌ای یا برنامه‌نویسی نیست. تایپ کردن هم یک مهارت است. و برای آن ‌هم پروژه‌های بسیار زیادی وجود دارد.­ شما در اولین مرحله می‌توانید تبدیل به یک تایپیست شوید.

از دیگر مهارت‌هایی که می‌توانید در خانه از طریق نوع پروژه‌ای مشغول انجام آن‌ شوید، می‌توان به ترجمه اشاره کرد. اگر مسلط به یکی از زبان‌های خارجی هستید، بسیار ایده‌آل است به صورت پروژه‌ای با کسب و کارها و افراد مختلف از طریق سیستم فریلنسری همکاری داشته باشید.

کار تولید محتوا در منزل

کار تولید محتوا در منزل

در مسیر گرفتن پروژه در خانه، شما می‌توانید به‌طور خاص به‌عنوان تولید کننده محتوا در خانه فعالیت کنید. برای این کار در اولین مرحله نیاز است که با انواع محتوا و ساختارهای هر کدام آشنا شوید. و دقیقا بدانید که برای چه‌نوع پیامی باید از چه مدل محتوایی استفاده کنید.

در این خصوص توصیه می‌کنم مقالات بخش بازاریابی محتوا سایت فوربو را مطالعه کنید. تولیدکننده محتوا می‌توان یک شغل پردرآمد خانگی باشد. ولی در ابتدا کار شما قطعا حرفه‌ای نیستید و باید در هر مدل محتوا تمرین‌ داشته باشید.

اگر می‌خواهید برای کار در خانه مشغول تولید محتوا شوید، باید در راستای علاقه‌مندی‌هایی خود محتواهایی را به‌عنوان نمونه کار آماده کنید. برای مثال اگر به فیلم و سینما علاقه دارید. در مورد یک فیلم یک مطلب بنویسید. یک طرح گرافیکی برای رسانه‌های اجتماعی درست کنید. یا به شکل ویدیویی یک معرفی از یک فیلم یا سریال آماده کنید. یا یک فایل صوتی و پادکست در مورد فیلم تهیه کنید.

اگر در در تولید یک مدل خاص محتوا مهارت بیشتری دارید، توصیه می‌شود همان مدل را در نظر بگیرید و صرفا روی آن کار کنید تا در آن حوزه بهترین شوید. برای کسب درآمد و کار در منزل از طریق تولید محتوا به دو صورت می‌توانید عمل کنید.

اول اینکه از طریق تولید محتوا برای دیگران کار کنید. یعنی دقیقا به شکل پروژه گرفتن.­ در سایت‌هایی مثل پونیشا یا انجام میدن می‌توانید، پیشنهادهایی را دریافت کنید یا آگهی خود را ارسال کنید.

حالت دوم این است که شما در مسیر علاقه‌مندی خود حرکت کنید. در این حالت ممکن است خیلی زود به درآمد نرسید. اما علاقه شما به موضوع می‌تواند انگیزه برای ادامه فعالیت را فراهم کند. در این مدل شما برای مثال در همان حوزه فیلم و سینما مشغول تولید محتوا می‌شوید. در انتهای این مسیر شما می‌توانید به یک رسانه مستقل و شخصی تبدیل شوید. مخاطب جذب کنید. و سپس از طریق تبلیغات درآمدزایی داشته باشید.

کار در خانه از طریق تولید محتوا هم می‌تواند از طریق رسانه‌های اجتماعی باشد و هم از طریق یک وب‌سایت اینترنتی. شما می‌توانید برای مدیریت هزینه‌ها و صرفه‌جویی ابتدا از طریق رسانه‌های اجتماعی پرطرفدار مانند اینستاگرام و توییتر (و تلگرام) شروع کنید. ولی در ادامه مسیر پیشنهاد می‌شود به سمت وب‌سایت هم بروید. شاید از این طریق بتوانید وارد مسیر دیگری نیز شوید. که در ادامه آن را معرفی می‌کنیم.

 

کارآفرینی در منزل

نوع دیگری از کار در منزل راه‌اندازی یک کسب و کار است!

شما در خانه می‌توانید برای خود یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنید و به در مسیر کارآفرینی قدم بردارید. این مدل نیازمند به دو چیز اصلی است. اول یک مهارت و تخصص. و دوم علاقه به موضوع.

کارآفرینی در خانه هم می‌تواند به دو صورت انجام شود. هم می‌توانید به شکل اینترنتی فعالیت داشته باشید. هم می‌توانید به شکل سنتی آن کارآفرینی داشته باشید. در بخش ایده‌ها این مدل سنتی را بیشتر معرفی می‌کنیم. ولی در این بخش تمرکز بر روی کارآفرینی از طریق راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی است.

با یک مثال ساده مسیر کارآفرینی و راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی در خانه را معرفی می‌کنیم.

فرض می‌کنیم شما مهارت طراحی گرافیک دارید. و می‌توانید از طریق فتوشاپ تصاویر گرافیکی و طرح‌های جذابی را بسازید. به تصویرسازی و عنوان طراح بودن هم علاقه دارید. یعنی هم مهارت و هم علاقه را با هم دارید.

در این حالت شما می‌توانید با راه‌اندازی یک سایت وارد مسیر کارآفرینی شوید، اما چگونه؟ در اولین مرحله شما نیاز به تولید محتوا در وبسایت خود دارید.­ که این محتوا کاملا باید در راستای موضوع فعالیت شما باشد. سپس می‌توانید یک سری مهارت‌ها و توانایی‌هایی خود را به شکل یک دوره آنلاین آماده کنید. و در قالب یک محصول در سایت قرار دهید.

به این شکل می‌توانید سایت خود را کامل‌تر کرده و تبدیل به یک سایت آموزشی/فروشگاهی کنید. در این مرحله درآمد وارد کسب و کار شما می‌شود.

در این مرحله می‌توانید با تولید محتوا بیشتر و کاربردی‌تر مخاطبین بیشتری را جذب کسب و کار خود کنید. سپس از سایر طراحان درخواست همکاری داشته باشید. که برای مثال آن‌ها هم دوره‌های تخصصی خودشان را آماده کنند و در سایت شما قرار دهند. برای مثال از یک طراح سایت، بخواهید، بخش گرافیکی طراحی سایت را در قالب یک دوره آموزش دهد.

به این شکل می‌توانید درصدی از فروش را به‌عنوان پورسانت برای خود بردارید. و به این شکل هم برای آن شخص درآمد ایجاد کنید هم برای خودتان. مسیر کسب و کار اینترنتی مراحل و پله‌های مختلفی دارد.­ در هر پله با توجه به حجم مخاطبینی که دارید، می‌توانید تصمیم‌های بزرگی برای ادامه مسیر بگیرید.

برای مثال با درآمد بدست آمده می‌توانید نویسنده استخدام کنید. افرادی که در همین راستا برای شما قلم بزنند، طراحی کنند و آموزش دهند. به این شکل کار شما گسترش پیدا می‌کند. مخاطبین بیشتر می‌شوند و طبیعتا درآمد شما هم بیشتر می‌شود.

برای انجام همه این کارها هیچ نیازی به دفتر و یک محیط کاری فیزیکی نیست. بلکه همه‌چیز می‌توانید در خانه تنها با یک سیستم کامپیوتر و خط اینترنت انجام شود.

 

ایده کار در منزل

خب تا به اینجای مقاله ۴ مدل مختلف کار در منزل را بررسی کردیم. همه ایده‌های کار خانگی که در ادامه مطرح می‌شوند در این ۴ مدل جای می‌گیرند. به ترتیبی که مدل‌های کار در خانه را بررسی کردیم به معرفی چندین ایده کار در منزل می‌پردازیم.

ایده کار تولیدی در منزل

اولین سری ایده‌ های کار در خانه مربوط به کارهای تولیدی است. صنایع دستی و کار دستی در خانه می‌تواند، یکی از بهترین کارها برای افراد خانه دار باشد. کار تولیدی در خانه برای خانم ها یکی از کارهای ایده‌آل است. که در ادامه چندین ایده آن را معرفی می‌کنیم.

۱) حبوبات و خشکبار را بسته‌بندی کنید

بسته‌بندی محصولات را شاید مشخصا در دسته کارهای تولیدی در خانه قرار نداد. اما می‌توان آن را یک کار خانگی و یک کسب و کار خانگی پر درآمد معرفی کرد.

این کار در خارج از کشور جز پر سودترین کارهای خانگی است. شما در منزل می‌توانید با خرید عمده انواع حبوبات و خشکبار با قیمت مناسب، آن‌ها را در قالب‌های مختلف از لحاظ حجم (وزن و…) بسته‌بندی کنید. و مجدد به بازار و فروشگاه‌های محلی عرضه کنید.

نکته‌ای که در این بخش وجود دارد کیفیت و نوع بسته‌بندی شما است. شما قرار نیست در حد یک کارخانه‌ حرفه‌ای با بهترین و با کیفیت‌ترین ابزار بسته‌بندی را انجام دهید، اما با کمی خلاقیت می‌توان با هزینه و سرمایه کم مواد بسته‌بندی محصول را خریداری کرد.

کار بسته بندی در خانه

اگر به فکر یک کار ادامه‌دار و آینده‌دار در حوزه بسته‌بندی هستید، می‌توانید یک برند خانگی نیز برای خود داشته باشید. و روی بسته‌های خود نام برندتان را درج کنید.

در ابتدا می‌توانید به صورت محدود حبوبات و خشکبار مختلف را خریداری کنید و بسته‌بندی کنید. اما فعالیت جدی‌تر نیاز به مجوز از جهاد کشاوری و یک مجوز بهداشتی دارید. که البته در راستای حمایت از کار در خانه و اشغال‌زایی این مجوزها به راحتی به شما داده می‌شود تا کار خود را انجام دهید. و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

محصولاتی که آماده می‌کنید هم به شکل سنتی در بازار قابلیت فروش دارند، هم به شکل آنلاین. در اولین مرحلی برای فروش محصول می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

۲) بسته‌بندی محصولات محلی

علاوه بر خشکبار و حبوباتی که می‌توانید در بازار به آن‌ها به شکل عمده دسترسی داشته باشید، می‌توانید یک سری محصولات محلی را هم به این شکل بسته‌بندی کنید و عرضه کنید.

منظور از محصولات محلی در این بخش محصولاتی هستند که به شکل مرسوم در بازار قابل تهیه نیستند. برای بدست آوردن این محصولات باید کمی سفر کنید! اگر در روستاها و مناطق اطراف شهر محصولات دامی و محلی خاصی تولید می‌شود، می‌توانید آن‌ها را تهیه و بسته‌بندی و به بازار عرضه کنید.

محصولاتی که در روستا تولید می‌شوند، به دلیل کمبود امکانات به شکل خوبی قابل عرضه در شهر و بازار نیستند، هر چند که کیفیت بسیار بالایی هم ممکن است داشته باشند. شما می‌توانید به‌عنوان یک واسطه میان محصولات روستا و بازار باشید. از طریق بسته‌بندی و عرضه مجدد محصول.

مشابه مورد قبل هم می‌توانید محصولات بسته‌بندی شده را در بازار محلی به فروشندگان توزیع کنید و هم می‌توانید خودتان به شکل آنلاین فروشنده مستقیم باشید. اگر نوع محصول خاصی مثلا کره محلی …، عسل طبیعی … و… را انتخاب کنید برای ساختن یک برند خانگی و فروش می‌توانید موثرتر ظاهر شوید.

۳) ساخت دستبند

یکی از محصولاتی که می‌توانید با سرعت بالا در خانه از آن تولید کنید و بفروشید، دستبند است. ساخت دستبند به عنوان یک کار در منزل می‌تواند بسیار موثر و درآمدزا باشد.

به صورت کلی محصولاتی که جز دسته محصولات تزیینی به‌حساب می‌آیند پتانسیل بالایی برای فروش دارند. و خیلی موثرتر و جذاب‌تر می‌توانید آن‌ها را در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید و بفروشید.

ساخت دستبند در خانه

در اولین مرحله شما نیاز به شناخت انواع دستبند و روش‌های ساخت آن دارید. از طریق گوگل کردن و مشاهده ویدیوهای مختلف می‌توانید به‌راحتی این مهارت را بدست آورید.

ساخت و تولید انواع دستبندهای مهره‌ای، دستبندهای چرمی، دستبندهای گره‌ای، دستبندهای کشی می‌تواند سود خوبی را برای شما به‌همراه داشته باشد.

۴) نمد دوزی و چرم دوزی

نمددوزی یکی دیگر از کارهایی است که می‌توانید در خانه با آن محصولات مختلفی را درست کنید. همانند دستبند، شما برای کار نمد دوزی نیاز به سرمایه زیاد ندارید و با کمترین هزینه می‌تونید مواد لازم آن را تهیه کنید. و شروع به ساختن، کیف و وسایل تزیینی و همچنین عروسک کنید.

اگر هم می‌توانید با قیمت مناسب به چرم دسترسی داشته باشید، با کمی خلاقیت می‌توانید وسایل چرمی مانند کیف و کیف پول و… بسازید. تولید کارهای دستی در خانه به این شکل یک راه و ایده بسیار عالی برای درآمدزایی و کار در منزل هستند.

۵) عروسک‌ بسازید

در منابع زیادی به عروسک سازی به‌عنوان یک کار خانگی و یک ایده کار در منزل پرداخته‌اند.­ اما به‌اندازه ایده‌هایی که در موارد قبلی به آن اشاره کردیم، بازار خوبی ندارد. خلاقیت عامل اصلی در فروش عروسک به‌عنوان یک محصول خانگی است.

همچنین کیفیت هم باید قابل قبول باشد. ممکن است گاهی هزینه تولید عروسک بالا برود و در صورت عدم فروش، موجب ضرر برای شما شود. از همین رو برای ایده عروسک سازی توصیه می‌شود، مدل عروسک‌ها و طرح‌هایی را انتخاب کنید که هزینه تولید آن‌ها کم است.

مجدد به خلاقیت اشاره می‌کنم. با خلاقیت در عروسک سازی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان عروسک‌های جالبی را بسازید و بفروشید. حتما با جستجو در اینترنت ایده‌ها و طرح‌های عروسکی زیادی را مشاهده کنید. تا دید خوبی نسبت به مدل عروسک‌ها بدست آورید.

۶) درست کردن جعبه‌های کادویی

یکی از آسان‌ترین کارهایی که می‌توانید در بخش کار تولیدی در خانه آن را انجام دهید، درست کردن جعبه‌ها و پاکت‌های کادویی است. جعبه و پاکت کادویی تبدیل یکی از پر مصرف‌ترین وسایل مهمانی‌ها شده است و اکثر افراد به‌جای کادو پیچ کردن تمایل دارند، هدیه را در پاکت و جعبه قرار دهند.

هزینه تولید یک جعبه کادویی بسیار کم است. زیرا مواد اولیه خاصی نمی‌خواهد. شما تنها نیاز به الگو و مقواها و کارتن‌ها دارید.­ سپس می‌توانید با استفاده از کاغذهای الگودار، رنگی و طرح‌دار، آن را تزیین کنید. حاشیه سود بسیار بالا ساخت جعبه کادویی باعث می‌شود، بتوانیم آن را به‌عنوان یکی از کارهای خانگی پر سود در نظر بگیریم.

با دیدن چند ویدیو و خواندن دستورالعمل‌هایی که در اینترنت وجود دارد می‌توانید خیلی سریع و آسان ساخت جعبه و پاکت‌های تزیینی و کادویی را یاد بگیرید. و مشغول تولید و فروش آن شوید.

۷) ترمیم و فروش مجدد محصولات دیگران

همانند بسته‌بندی محصولات، ترمیم، بازسازی و فروش مجدد محصولات دیگران در ایران هم چندان رونق ندارد. اما از آن در سایر کشورها به‌عنوان کار در منزل پردرآمد یاد می‌شود.

در دوران مصرف‌گرایی‌ای به‌سر می‌بریم که در هر خانه کلی وسیله به درد نخور و اضافی وجود دارد.­ به لطف سیستم‌های خرید و فروش مثل دیوار و شیپور افراد می‌توانند وسایلی که به آن‌ها احتیاج ندارند را خریداری کرده و بفروشند.

شما می‌توانید با بررسی این اپلیکیشن‌ها به‌دنبال وسایلی باشید که قابلیت ترمیم دارند. ترمیم هم کلمه خیلی درستی برای این کار نیست. زیرا قرار نیست شما محصولات خراب را تهیه کنید. شاید «بازسازی» و یا احیا کلمات بهتری در این مورد باشند. به هر حال فروش مجدد وسایل دیگران هم یکی از راه‌اندازی کسب درآمد از طریق کار در منزل است.

ایده کار پروژه‌ای در منزل

در دومین بخش ایده‌های کار در منزل به سراغ کارهای پروژه‌ای می‌رویم که می‌توانید آن‌ها را در خانه انجام دهید.

۸) سفارش تایپ بگیرید

ساده‌ترین چیزی که می‌توانید در خانه از طریق کامپیوتر انجام دهید، کار تایپ است. تایپ کردن یک مهارت تجربی است. و شما با تمرین می‌توانید خیلی سریع آن را یاد بگیرد و با سرعت بالا تایپ کنید. همچنین سایت‌ها و سرویس‌های بسیاری برای آموزش تایپ و تایپ ده‌ انگشتی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تمرین و یادگیری تایپ سریع‌تر استفاده کنید.

پروژه‌های دانش‌جویی، صورت جلسات شرکت‌ها و در بسیاری از حوزه‌های دیگر نیاز به تایپیست وجود دارد. تنها کافی نیست نگاهی به آگهی‌های استخدام در این حوزه بیاندازید تا متوجه نیاز زیاد به آن شوید.

در واقع تنها با مهارت تایپ کردن می‌توانید یک کار در منزل برای خود داشته باشید و به صورت پاره وقت روی آن کار کنید و درآمد داشته باشید.

۹) ترجمه کنید

مترجم هم همانند تایپیست جز عنوان‌های شغلی‌ای هست که همیشه برای آن کار وجود دارد.­ هر زمان که سری به سایت‌های استخدام، سایت‌های فریلنسری و سایت‌های درج آگهی شوید، می‌توانید پروژه‌های بسیار زیادی را در حوزه ترجمه مشاهده کنید.

طبیعتا برای ترجمه شما نیاز به تسلط به یک زبان خارجی دارید. البته تسلط کامل لازم نیست. زیرا ترجمه یکی از بخش‌هایی است که در تسلط کامل به یک زبان وجود دارد.

کار ترجمه در خانه

اگر در یک حوزه خاص مطالعه دارید و در همان زمینه می‌توانید پروژه‌های ترجمه بگیرید. نزدیک بودن متن به علاقه شما باعث می‌شود بهتر بتوانید کار ترجمه را انجام دهید. در کار ترجمه در خانه شما تنها کافی است سری به سایت‌های استخدام و فریلنسری بزنید تا پروژه‌های زیادی را مشاهده کنید.

همچنین اگر به صورت خاص به یک حوزه علاقه دارید و می‌توانید با سرعت و کیفیت عالی مطالب را در آن حوزه ترجمه کنید، می‌توانید درخواست عضویت به تحریریه یکی از سایت‌های خبری -همان حوزه- ارسال کنید. و در قالب یک تیم خیلی منظم به کار ترجمه مشغول شوید.

زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و عربی جز زبان‌های پرطرفدار در حوزه استخدام و جذب مترجم هستند.

همچنین می‌توانید در تیم‌های مختلف ترجمه عضو شوید. سایت‌های زیادی هستند که خدمات ترجمه به کسب و کارها ارائه می‌دهند. این سایت‌ها به دلیل کار و فعالیت بسیار زیاد، همیشه به‌دنبال جذب مترجم جدید هستند.

۱۰) مدیر سایت و رسانه‌های اجتماعی شوید

اگر تا کنون تجربه کار با پنل مدیریت یک سایت را داشته‌اید اما به هر دلیلی آن را ادامه نداده‌اید، به‌عنوان یک کار خانگی می‌توانید روی این مهارت حساب باز کنید و مدیریت سایتی را به صورت پروژه‌ای بر عهده بگیرید.

بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ برای بخش بلاگ خود نیاز به ادمین دارند. و درخواست‌های خود را در سایت‌های آگهی و فریلنسری درج می‌کنند. به‌عنوان یک کار آسان در منزل می‌توانید از راه دور از طریق اینترنت ادمین یک سایت اینترنتی شوید.

علاوه بر سایت، امروزه با گسترش رسانه‌های اجتماعی نیاز به ادمین و مدیر پیچ‌ها -صفحه‌ها- و کانال‌های مختلف در اینستاگرام و تلگرام وجود دارد. کار با این صفحات نیاز به مهارت خاصی ندارد. و در صورتی که پیش‌تر سابقه کار با این رسانه‌ها را داشته باشید، می‌توانید پروژه‌هایی در این راستا دریافت کنید.

۱۱) فریلنسر شوید

برای کار در منزل به شکل پروژه‌ای و دورکاری می‌توانید وارد دنیای فریلنسری شوید. در مقاله مربوط به فریلنسر کیست، به این شکل توضیح داده بودیم که:

[megadesc]فریلنسر (Freelancer) کسی است که به‌صورت آنلاین به سایت‌های فریلنسری می‌رود! پروژه‌های ارسال شده را نگاه می‌کند، در صورتی که توانایی انجامش را در خود دید، پیشنهاد خود را برای کارفرما ارسال کند و منتظر می‌ماند. اگر کارفرما پیشنهاد آن را قبول کرد، شرح وظایف را کامل‌تر در اختیار وی می‌گذارد و «وی» شروع به‌انجام آن می‌کند. وقتی که در زمان تعیین شده «وی» توانست کار را به‌اتمام برساند، می‌تواند خود را یک فریلنسر بنامد![/megadesc]

اگر مهارت‌ها کافی برای انجام پروژه‌هایی در زمینه‌های تولید محتوا، نویسندگی، طراحی، ترجمه، کد نویسی، برنامه‌نویسی، تبلیغات، گویندگی و… دارید، به سایت‌های فریلنسری سر بزنید. در این سایت‌ها با مشخص کردن مهارت‌های خود می‌توانید به لیست کاملی از پروژه‌ها دسترسی داشته باشید.

برای کار در خانه فریلنسر بودن بسیار ایده‌آل است. در زمانی که خودتان مشخص می‌کنید می‌توانید مشغول به کار شوید. فقط باید حواستان به این باشد که تا زمان اتمام پروژه کار را به کارفرما تحویل دهید.

 

ایده کار تولید محتوا در منزل

یکی دیگر انواع کار در منزل تولید محتوا است. که در این بخش به دو ایده کلی برای انجام خدمات تولید محتوا در خانه اشاره می‌کنیم.

۱۲) بلاگر / ولاگر شوید

حالت اول این است که برای خودتان تولید محتوا کنید. در واقع تبدیل به یک بلاگر (Blogger) تولیدکننده محتوا متنی (طبق تعریف) یا یک ولاگر (Vloger) تولید کننده محتوا تصویری شوید.

بلاگرها و ولاگرها در ابتدا صاحب درآمد نمی‌شوند ولی پتانسیل اینکه در آینده درآمد بسیار خوب بدست آورند وجود دارد. شما در این حالت قرار نیست مستقیما جایی کار کنید یا برای کسی کار کنید. اگر برای خودتان با توجه به علاقه‌مندی‌های شخصی تولید محتوا کنید، می‌توانید تبدیل به یک بلاگر (به صورت کلی شوید). اگر هم صرفا ویدیو را برای تولید محتوا انتخاب کنید، ولاگر خواهید شد.

کار ویدیویی در منزل

تولید محتوا در اینترنت در اولین مرحله در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند انجام شود. اما بلاگرهای حرفه‌ای همیشه یک دامنه و سایت شخصی برای خود دارند و آن را هم مرتب آپدیت می‌کنند.

مدل درآمدی مرسوم در بین بلاگرها و ولاگرها تبلیغات است. جذب اسپانسر و یا گرفتن تبلیغ در صفحه‌ها و کارهایی که انجام می‌دهند، بسیار رایج است. و می‌توانید در صفحه‌های رسانه‌های اجتماعی نمونه‌های بسیار زیادی را مشاهده کنید.

اما راه‌های درآمدزایی دیگری نیز برای بلاگرها وجود دارد. یکی از این راه‌ها می‌تواند استفاده از سیستم‌های همکاری در فروش باشد. که در این خصوص در ادامه مقاله بیشتر توضیح خواهیم داد.

استریمرها (Streamer) که از بازی کردن خود ویدیو تهیه می‌کنند و در اینترنت قرار می‌دهند (چه به صورت فایل آرشیوی چه به صورت زنده) هم جز دسته ولاگرها می‌توانند قرار بگیرند. و چیزی که تولید می‌کنند، از نوع ویدیو است.

۱۳) سفارش تولید محتوا بگیرید

در حالت اول شما برای خود تولید محتوا می‌کردید و بابت آن همان لحظه پولی بدست نمی‌آوردید. اما با تولید محتوا برای دیگران می‌توانید به صورت مستقیم در منزل درآمد هم داشته باشید.

تنها کافی است نمونه کارهایی برای خود آماده کنید. سعی هم کنید در یک یا دو مدل محتوا کار کنید. برای مثال محتوا تصویری (عکس) و ویدیو. تخصصی کار کردن بر روی کیفیت کار شما قطعا تاثیر خواهد گذاشت.

برای کار در منزل و تولید محتوا هم می‌توانید به شکل فریلنسری عمل کنید. یعنی وارد سایت‌های فریلنسری و ثبت آگهی شوید و به دنبال یک پروژه بگردید و انجام دهید. یا اگر در یک حوزه خاص توانایی تولید محتوا دارید با سایت‌ها و کسب و کارهای آنلاین دیگر همکاری داشته باشید.

درصورتی که دنبال یک کار خانگی آسان و سبک با درآمد مشخص هستید، جذب تیم‌های خبری و تولید محتوا سایت‌های اینترنتی شدن می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد.

با عضویت در تیم‌های تحریریه سایت‌ها می‌توانید به صورت منظم مشغول تولید محتوا در اینترنت شوید و به عنوان یک کار خانگی از آن درآمد داشته باشید.

ایده کارآفرینی در منزل

داشتن یک کسب و کار خانگی کار سختی نیست. اگر یک ایده برای شروع یک کسب و کار دارید به شکل اینترنتی می‌توانید آن را با کمترین هزینه راه‌اندازی کنید. برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین که موضوعات بسیاری را شامل می‌شود، توصیه می‌کنم دسته‌بندی کسب و کار اینترنتی سایت فوربو را مطالعه کنید.  در ادامه به یک ایده خاص در این حوزه خواهیم پرداخت.

۱۴) کسب و کار اینترنتی آموزشی راه‌اندازی کنید

اگر علاقه‌مند به یک حوزه خاص هستید و مهارت انجام آن را دارید، می‌توانید با راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی با رویکرد آموزش، در مسیر کارآفرینی نیز قدم بردارید.

مشابه مثالی که پیش‌تر در مقاله زدیم، شما می‌توانید یک وب سایت در مورد یک موضوع خاص راه‌اندازی کنید. با تولید محتوا آن را به افراد مختلف معرفی کنید. سپس فایل‌ها، دوره‌ها و کلاس‌های آنلاینی را با توجه به تخصص خود برگزار کنید و از این طریق در منزل درآمد آنلاین داشته باشید.

کسب و کارهای آموزشی پتانسیل رشد بالایی دارند. برای وارد شدن به مسیر کارآفرینی و گسترش کار در ادامه می‌توانید درآمدهای خود را بر روی خود سایت و کسب و کار هزینه کنید. و کم کم تیم تشکیل دهید و کار را گسترش دهید.

لازمه ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی داشتن اعتماد به نقس و یک برنامه بلندمدت است. شما با یک کسب و کار اینترنتی قرار نیست خیلی سریع به درآمد برسید اما پتانسیل درآمدزایی فوق‌العاده و بسیار خوب برای شما وجود دارد.

به دلیل زودبازده نبود این مدل کار در منزل بسیاری از آن به عنوان کار دوم خود استفاده می‌کنند.­ یعنی در کنار یک کار کارمندی یا چیزی شبیه آن، در خانه نیز در زمان‌های اضافی مشغول کار بر روی کسب و کار خود می‌شوند. و به این شکل برای آینده سرمایه گذاری می‌کنند.

۱۵) درآمدزایی با سیستم همکاری در فروش

به‌عنوان آخرین راه پیشنهادی برای کار در منزل و کسب و درآمد در خانه از از طریق اینترنت، سیستم‌های همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ را پیشنهاد می‌کنیم. در سیستم همکاری در فروش شما نیازی به تامین کالا و فروش محصول به صورت مستقیم ندارید. شما وارد همکاری با سایت‌هایی می‌شوید که خودشان فروشنده هستند.

در این حالت شما باید برای این فروشگاه‌ها مشتری پیدا کنید. به ازای هر مشتری که برای آن فروشگاه می‌آورید درصدی را به عنوان پورسانت دریافت خواهید کرد.

سیستم‌های همکاری در فروش زیادی وجود دارند که هر کدام ساز و کارهای خاص خودشان را دارند. اما به صورت کلی برای هر نوع محصولی که باشد، شما یک لینک خاص برای همکاری دریافت می‌کنید. و باید کاری کنید که افراد از طریق آن لینک به سایت فروشگاه بروند.

حال هر کس از طریق لینک شما وارد سایت هدف شود و تا ۹۰ روز بعد خرید انجام دهد، پورسانت برای شما در نظر گرفته خواهد شد. شما کافی است لینک‌ها را در جای درست منتشر کنید. سایت‌، بلاگ شخصی و رسانه‌های اجتماعی فضاهایی هستند که می‌توانید لینک خود را منتشر کنید.

اگر علاقه‌مند به درآمدزایی از طریق سیستم‌های همکاری در فروش به شکل حرفه‌ای دارید، توصیه می‌کنم مقاله جامع استراتژی راه‌اندازی سایت بر پایه سیستم‌ همکاری در فروش را برای کسب اطلاعات کامل‌تر مطالعه کنید.

پایان

به پایان مقاله راهنمای کار در منزل رسیدیم. در این مقاله سعی شد به همه روش‌ها و مدل‌هایی که شما می‌توانید در خانه مشغول شوید و یک کار خانگی با درآمد از طریق اینترنت داشته باشید، پرداخته شود.

در صورتی که شما پیشنهادی برای این مقاله دارید آن را از طریق قسمت نظرات ارسال کنید. سوالات خود را هم از همین طریق ارسال کنید. ما حتما به نظر شما پاسخ خواهیم داد.

 

[megadesc]

حامی این مقاله سایت فوربو شوید

در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود، می‌توانید با انتخاب یکی از آیتم‌های زیر، به‌صورت کاملا اختیاری از فوربو حمایت کنید.

۲ هزار تومان | ۵ هزار تومان | مبلغ دلخواه

یا ما را در رسانه‌های زیر دنبال کنید

اینستاگرام | توییتر | تلگرام

[/megadesc]
اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mobina
Mobina
4 سال قبل

سلام مرصی از سایت خوبتون لطفا درباره ایده کسب و کار اینترنتی واسه نوجوان ها هم مقاله بزارید

سیدحمیدرضا کمال علوی
سیدحمیدرضا کمال علوی
3 سال قبل

سلام و وقت بخیر
مزاحم شدم عرض کنم خدمتتون، بنده یه دفتر کوچیک و جمع و جور توی مارلیک دارم و از نظر ارتباط هم بد نیستم و می خوام کمک کنین و نظر بدین در مورد راه اندازی یه کاره خوب، بیشتر هدفم اینه که بتونم چندتا جوان رو بیارم سر کار تا نون ببرن خونه…
ممنونم از راهنمایی که می کنین