همه‌چیز در مورد بازاریابی وابسته و سیستم همکاری در فروش

همه‌چیز در مورد بازاریابی وابسته و سیستم همکاری در فروش

همکاری در فروش یا فروش رابطه‌ای (یا به‌بیان دیگر فروش واسطه‌ای یا بازاریابی وابسته) روشی مرسوم و پرطرفدار برای درآمدزایی و کسب در آمد از طریق اینترنت است. شما با یاد گرفتن و آموزش درآمدزایی از طریق سیستم همکاری در فروش می‌توانید بدون داشتن محصول و یا خدماتی، پورسانت از فروش محصولات دیگران دریافت کنید. همکاری در فروش که برخی تلفظ انگلیسی آن یعنی افیلیت مارکتینگ – Affiliate Marketing را به‌کار می‌برند، علاوه بر درآمدزایی برای افراد عادی، می‌تواند راه بسیار موثری برای افزایش فروش و درآمد یک مجموعه باشد. در ادامه مقاله آموزش کامل سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ، در سایت فوربو دیجیتال مارکتینگ همراه ما باشید.

[megadesc]

این مقاله سایت فوربو توسط افیلی حمایت شده است

افیلی اولین شبکه افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) در ایران است که ارتباط مناسبی بر پایه صداقت و عملکرد صحیح، بین تبلیغ‌دهندگان و نمایش‌دهند‌‌گان برقرار می‌کند. ما در کنار هم در حال شکل دادن به آینده روشن افیلیت مارکتینگ هستیم.

[/megadesc]

 

[megadesc]

فهرست محتویات این مقاله: (برای مطالعه هر بخش بر روی عنوان آن کلیک کنید)

[/megadesc]

بازاریابی وابسته – Affiliate Marketing چیست؟

بازاریابی وابسته - همکاری در فروش

بازاریابی وابسته (همکاری در فروش) یا Affiliate Marketing روشی است که در یک روند فروش، علاوه بر فروشنده و خریدار، نفر سومی به‌عنوان واسطه فروش، خریدار را به فروشنده وصل می‌کند. ویژگی این حالت، این است که با اضافه شدن نفر سوم که همان بازاریاب سیستم همکاری در فروش است، قیمت محصول برای مشتری تغییر نمی‌کند و در اصل این شخص سود جداگانه‌ای روی محصول نمی‌گیرد، بلکه از سهم خود فروشنده، درصدی به بازاریاب سیستم همکاری در فروش می‌رسد. به‌بیان خیلی ساده باید گفت بازاریاب فروش، مشتری را پیدا می‌کند و آن را به سمت فروشنده می‌فرستد. حال هر کسی که از طرف آن بازاریاب، تبدیل به خریدار شود، بازاریاب درصدی را بابت پورسانت دریافت می‌کند. ساز و کار این سیستم به همین شکل است. نمونه‌های بسیاری در دنیای واقعی از این حالت وجود دارد اما در سایت فوربو قسمت داریم به مسائل آن پیرامون فضای اینترنت و کسب و کار اینترنتی بپردازیم.

سیستم همکاری در فروش

بازاریابی وابسته (همکاری در فروش) یا Affiliate Marketing

یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند با تعریف سیستم همکاری در فروش، از کاربران دعوت کند تا به این سیستم بپیوندند و برای محصولات مشتری پیدا کنند. روند این کار به این صورت است که برای یک محصول و یا گروهی از محصولات، آدرس اختصاصی (URL) که شامل اعداد و یا حروف مختص هر کاربر است، به کاربر داده می‌شود. این آدرس‌ها در وب‌سایت یا فروشگاهی که از این سیستم استفاده می‌کند به صورت اتوماتیک برای هر کاربر ساخته می‌شوند. بعد از دریافت این آدرس، کاربر می‌تواند در هر کانالی آن را منتشر کند. از وب‌سایت شخصی و یا حتی فروشگاهی خود گرفته تا رسانه‌های اجتماعی. وقتی هر کاربر دیگری در اینترنت از طریق این لینک‌ها وارد سایت فروشنده شود و محصول را خریداری کند، درصدی به‌عنوان پورسانت به بازاریاب داده می‌شود. این سود معمولا برای محصولات فیزیکی ۵ تا ۱۵ درصد است اما محصولات دانلودی یا همان غیرفیزیکی امروزه تا ۳۰ درصد پورسانت دارند. نمونه‌هایی از هر دو مدل همکاری در فروش را در ادامه این مقاله باهم بررسی خواهیم کرد.

نقش فروشنده و بازاریاب در سیستم همکاری در فروش

فروشنده کسی است که در وب‌سایت خود از سیستم همکاری در فروش استفاده می‌کند. فرقی هم نمی‌کند که محصولات آن چه‌چیزی باشد. حتی ممکن است اصلا خبری از محصول نباشد و تنها یک اکانت یا همان اشتراک ویژه یک سایت، به‌عنوان محصول باشد. در پاراگراف‌های بعدی به معرفی انواع مدل‌های این سیستم می‌پردازیم. به‌صورت کلی رویکرد این سیستم به این‌گونه است که صاحب کسب و کار قصد دارد فروش خود را بیشتر کند و به‌همین دلیل از بازاریاب‌ها برای ایجاد فروش و پیدا کردن مشتری کمک می‌گیرد. بازاریاب هم پس وارد شدن به سایت آن کسب و کار، آدرس اختصاصی خود را برای محصول و یا محصولات را می‌گیرد و آن را به هر طریقه‌ای که می‌تواند منتشر می‌کند.

مرسوم ترین نمونه‌ها در سیستم همکاری در فروش

در دنیا تا کنون سرویس‌های همکاری در فروش مختلفی شکل گرفته اما چندین نمونه از آن به‌عنوان شاخص‌های این مورد به‌حساب می‌آیند که هر کدام را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

همکاری در فروش خدمات

بازاریابی وابسته (همکاری در فروش) یا Affiliate Marketingیکی از شاخص‌ترین مدل‌های همکاری در فروش مخصوصا در ایران، همکاری در فروش سرویس‌های هاست و سرور است. سرویس‌های هاستینگ به‌ازای هر خرید هاست ممکن است تا ۱۵ درصد به شما پورسانت بدهند. رویه مرسوم در وب‌سایت‌های بزرگ به‌این صورت است که در قسمتی از سایت (معمولا قسمت فوتر) می‌نویسند، سرورهای این سایت توسط سرورهای قدرمتمند… میزبانی می‌شود. جمله‌هایی از این دست، یک لینک به سایت هاستیگ می‌دهند که همان آدرس اختصاصی آن‌ها برای همکاری در فروش است. البته این مورد را نباید با نمایندگی هاست و سرور اشتباه بگیرید. در نمایندگی شما باید ابتدا یک پنل نمایندگی خریداری و سپس شروع به فروختن کنید، در حالی که در مدل همکاری، شما صرفا کاربر را به سایت موردنظر هدایت می‌کنید.

همکاری در فروش محصول فیزیکی (فروشگاه‌های اینترنتی)

بازاریابی وابسته (همکاری در فروش) یا Affiliate Marketing
یک نمونه استفاده از سیستم همکاری در فروش آمازون با استفاده از یوتیوب

پر استفاده‌ترین مدل همکاری در فروش در دنیا، مدل همکاری در فروش محصولات فیزیکی است. فروشگاه آمازون هم یکی از پیشگامان این مورد بوده و بسیاری از افراد در سراسر دنیا از این طریق برای خود درآمدزایی دارند. بسیاری از اینفلوئنسر های مطرح از این طریق در شبکه‌های اجتماعی خود، مردم را تشویق به خرید از یک لینک و یا حتی باز کردن آن می‌کنند. مدل توسعه‌یافته و مرسوم این حالت در آمریکا به این صورت است که یوتیوبرها در ویدیویی از یک محصول رونمایی می‌کنند. رونمایی کردن هم می‌تواند به شیوه بررسی، معرفی کلی و یا آن‌باکسینگ (جعبه‌گشایی) باشد. همه این افراد تاکید دارند که برای خرید از لینک‌های موجود در دیسکریپشن (توضیحات) استفاده کنید.

همین الان خواندن ادامه این مقاله را کنار بگذارید و هر محصولی را که فکرش می‌کنید را در یوتیوب سرچ کنید. بسیاری از محصولات مطرح بیش از ۱۰ ویدیو به این صورت دارند. حال در این بازار هرکس کارش را بهتر انجام دهد و بازدید و دنبال‌کننده بیشتری داشته باشد، درآمد بیشتری خواهد داشت. همچنین اینفلوئنسرهای یوتیوب که به آن‌ها یوتیوبر نیز می‌گویند، پس از شهرت دیگر خودشان محصولی را خریداری نمی‌کنند، بلکه شرکت سازنده برای آن‌ها محصول خود را فرستاده و حتی در مواردی که یوتیوبر بسیار معروف باشد، پول تبلیغ را هم به یوتیوبر می‌دهند.

آمازونی که امروزه در ایران می‌شناسیم، دیجی‌کالا نام دارد و به‌خوبی سیستم همکاری در فروش خود را آغاز کرده است. سیستم افیلیت دیجی‌کالا به شما این اجازه را می‌دهد که برای گروهی از محصولات و یا یک محصول، لینک اختصاصی دریافت کنید. حال شما می‌توانید این لینک را در وب‌سایت خود و یا رسانه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید. به‌دلیل گسترده بودن طیف محصولات این فروشگاه اینترنتی، درصد پورسانت‌ها نیز متفاوت است و در کمترین حالت ۲ درصد و حداکثر ۱۰ درصد خواهد بود. دیجی‌کالا بیش از ۲۰۰ هزار محصول دارد و شما می‌توانید در هر دسته‌ای که علاقه دارید، محصولات این سایت را به‌دیگران معرفی کنید. راه طولانی برای نزدیک شدن به فرم جهانی وجود ندارد و حتما به‌زودی آپارات با قابلیت گذاشتن لینک در توضیحات ویدیو (برای همه کاربران)، می‌تواند بازار ویدیوهای معرفی و بررسی محصول را به‌شکل یوتیوبرهای آمریکایی، در ایران داغ کند.

علاوه بر دیجی‌کالا، فروشگاه‌های همکاری در فروش بسیاری در ایران فعالیت می‌کنند که سابقه برخی از آن‌ها بیشتر از ۱۰ سال است. اما همیشه کیفیت حرف اول را می‌زند. هم‌اکنون در بسیاری از سایت‌های دانلودی در ایران می‌توانید نمونه‌های همکاری در فروش را مشاهده کنید. تم و فرم پوسترهای همه این محصولات هم شبیه یک‌دیگر بوده و سود بسیار بالایی هم برای بازاریاب‌ها دارند. برای من خود من در ابتدای دوران وبلاگ‌نویسی در بلاگفا یک‌بار از این سرویس‌های همکاری در فروش استفاده کردم و در زمان خود درآمد نسبتا خوبی هم داشت زیرا سود هر خرید ۳۰ درصد بود. ولی کیفیت این محصولات بالا نیست و کمتر کسی است که پس از یک بار خرید دوباره از این فروشگاه‌های اینترنتی (زرد!) خرید می‌کند.

همکاری در فروش محصولات دانلودی

همانند محصولات فیزیکی، روند مشابهی برای محصولات دانلودی در سایت‌ها وجود دارد. بسیاری از سایت‌ها محصولات آموزشی خود را وارد این سیستم کرده‌اند. نمونه موفق و کارآمد سیستم همکاری در فروش برای محصولات دانلودی را در قسمت بعد به‌صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

همکاری در فروش آثار سینمایی و موسیقی

بازاریابی وابسته (همکاری در فروش) یا Affiliate Marketing
صفحه محصولات شبکه نمایش خانگی سایت عصرآپلود برای سیستم همکاری در فروش

اگر یادتان باشد در سال‌های گذشته زمانی که یک فیلم ایرانی در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شد، بسیاری‌های سایت‌های دانلود فیلم، آن‌ها را به‌صورت رایگان و غیرقانونی منتشر می‌کردند. حال امروزه دانلود را قبل نام یکی از فیلم‌های شبکه نمایش خانگی بنویسد و در گوگل سرچ کنید. نتیجه‌ها بسیار متفاوت است و بسیاری از سایت‌ها به یک واسط فروش لینک داده‌اند.

جریان از این قرار است که برای اولین بار شرکت تصویرگستر پاسارگاد، تصمیم گرفت که علاوه بر فروش فیزیکی، نسخه دانلودی را هم منتشر کند. با اینکه خیلی دیر، اما بالاخره اتفاق افتاد و سایت‌های واسط فروش برای دانلود قانونی فیلم و سریال با همکاری رسانه‌های توزیع در نمایش‌خانگی، راه افتاند. شما امروزه بدون داشتن مهارت خاصی می‌توانید لینک‌های اختصاصی مربوط به خود را از این سایت‌ها گرفته و آن‌ها را در سایت، وبلاگ شخصی و رسانه‌های اجتماعی منتشر کنید.

حال شما می‌توانید با مراجعه به‌سایت‌ عصرآپلود یک حساب کاربری ساخته و وارد قسمت همکاری در فروش آن شوید. پست از تکمیل اطلاعات می‌توانید به لیستی از فیلم‌ها و سریال‌های شبکه نمایش خانگی دسترسی داشته باشید. با کلیک بر روی هر کدام می‌توانید لینک اختصاصی خود را برای هر کیفیت فایل دریافت کنید. نکته قابل توجه این سایت‌ها و کلا سایر سایت‌های همکاری در فروش محتوای تصویری نمایش خانگی این است که پورسانت ۳۰% به شما می‌دهند. سایت‌های دانلود امروزه از این طریق درآمد بسیار بالایی دارند و همچنین سایر سایت‌ها هم برای درآمدزایی نسخه‌های قانونی فیلم‌ها را به‌اشتراک می‌گذارند. علاوه بر وب‌سایت عصرآپلود، سایت‌های مانند آپ‌نما، سرو رسانه پارسیان و سلام سینما نیز سرویس مشابهی دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

پس از موفقیت در فروش محصولات سینمایی وب‌سایت بیپ‌تونز با راه‌اندازی سیستم همکاری در فروش، پای آلبوم‌های موسیقی را هم به دانلود قانونی باز کرد و به‌زودی همانند سینما از این پس شاهد دانلود قانونی آلبوم‌های موسیقی در کشور هستیم.

همکاری در فروش با دعوت از دوستان

مدل دیگری هم از سیستم همکاری در فروش در دنیا مرسوم است و آن هم همکاری در فروش از طریق دعوت دوستان است. بسیاری از استا‌رت‌آپ‌های ایرانی هم از تکنیک برای افزایش کاربران استفاده می‌کنند. تفاوت این سری همکاری در فروش در این است که شما چیزی را نمی‌توانید برداشت کنید. در این مدل شما خود یک حساب فعال دارید و مدام از سرویسی استفاده می‌کنید.

حال این سرویس برای این‌که شما را وفادارتر کرده و همچنین کاربر جدید جذب کند، درصورت معرفی دوستان به شما اعتباری نیز می‌دهد. برای مثال در تاکسی‌های اینترنتی در ایران این مسئله به‌شکلی جا افتاده وجود دارد و با معرفی دوستان دیگر، می‌توانید یک سفر رایگان داشته باشید. سرویس‌های آپلود، اکانت‌ سایت‌های دانلود، کتابخانه‌ها آنلاین و… اغلب از این فرم استفاده می‌کنند. در این حالت شما کاربر جدیدی را معرفی کرده‌اید و پورسانت دریافت می‌کنید اما همین پورسانت تنها در سرویس همان کسب و کار قابل پرداخت است.

استفاده از سیستم همکاری در فروش در کسب و کار

بازاریابی وابسته (همکاری در فروش) یا Affiliate Marketing

اولین هدف برای ایجاد و پیاده کردن یک سیستم همکاری در فروش، افزایش فروش است. فرمول کلی کار به این صورت است که شما محصول و خدماتی دارید و می‌خواهید آن را بفروشید. حال اگر کسی در این بین به‌شما کمک کند، فروش شما می‌تواند بیشتر از حالت عادی باشد. برای راه‌اندازی این سیستم که لینک اختصاصی برای هر بازاریاب درست کند، راه‌ و روش‌های زیادی وجود دارد.

اگر شما از CMS (سیستم مدیریت محتوا) اختصاصی استفاده می‌کنید، باید به برنامه‌نویس سایت خود بگویید تا این‌کار را برای شما انجام دهد. نوشتن یک برنامه اختصاصی برای اینکار و درست کردن پنل اختصاصی برای مدیریت بازاریاب‌ها بهترین مدل برای اجرا سیستم همکاری در فروش است. این حالت با اینکه بهترین است و برای مثال دیجی‌کالا به این صورت کار می‌کند اما هزینه زیادی دارد. اگر شما از CMS‌های آماده مانند وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید این‌کار را به‌راحتی توسط پلاگین‌های مخصوص انجام دهید. این پلاگین‌ها قابلیت تولید لینک‌های اختصاصی و ثبت آمار مربوط به آن لینک‌ها را دارند. بهترین پلاگین‌های وردپرس و ووکامرس برای پیاده کردن یک سیستم همکاری در فروش Affiliate WP و WooCommerce Affiliates by YITH هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

تاثیر پیاده کردن سیستم همکاری در فروش بر روی سئو و بهینه سازی سایت

پیاده کردن یک سیستم همکاری در فروش در کسب و کار شما به‌صورت غیرمستقیم برای سئو و بهینه سازی سایت شما مفید است. فرض کنید بازاریاب شما لینک‌های مخصوص خرید را در وب‌سایت خود منتشر کرده است. به‌این صورت شما یک بک‌لینک دریافت کرده‌اید که برای اعتبار سایت شما بسیار مفید است. حال این مورد را درنظر بگیرید که اگر چندین بازاریاب با شما کار کنند، چه تعداد بک‌لینک به‌صورت طبیعی برای شما ساخته خواهد شد. همچنین وقتی کاربران سایت بازاریاب‌ها به وب‌سایت شما بیایند، بازدید سایت شما افزایش پیدا کرده و می‌تواند برای رتبه الکسا شما بسیار موثر باشد. در مجموع اگر در سایت خود محصولاتی دارید و به‌فکر افزایش فروش هستید، در مورد سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ بیشتر تحقیق کنید.

[megadesc]

این مقاله سایت فوربو توسط افیلی حمایت شده است

افیلی اولین شبکه افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) در ایران است که ارتباط مناسبی بر پایه صداقت و عملکرد صحیح، بین تبلیغ‌دهندگان و نمایش‌دهند‌‌گان برقرار می‌کند. ما در کنار هم در حال شکل دادن به آینده روشن افیلیت مارکتینگ هستیم.

[/megadesc]

جمع‌بندی

بازاریابی وابسته (سیستم همکاری در فروش) یا افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) روشی ساده و آسان برای درآمدزایی بدون هیچ‌گونه مهارت است. شما با ثبت‌نام در سیستم‌های همکاری در فروش مرتبط با حوزه کاری خودتان می‌توانید قدم جدید برای کسب درآمد بردارید. همچنین اگر صاحب کسب و کار هستید، همکاری در فروش به‌شما این اجازه را می‌دهد که بتوانید فروش بیشتری داشته باشید. همچنین این سیستم به‌صورت غیر مستقیم بر روی سئو و اعتبار سایت شما تاثیر دارد.

به پایان مقاله آموزش همکاری در فروش رسیدیم. اگر نظر و یا سوالی در مورد این موضوع داشتید، می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما و کاربران دیگر به‌اشتراک بگذارید. حتما به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

مقالات مرتبط

دیدگاه

42 نظر تاکنون ارسال شده است
 1. سلام.خیلی جالب و خیلی ساده و جامع ،اطلاعاتی رو که خواست ،مطالعه کردم.ممنونم
  فقط یه سوال،اینکه در بازاریابی پورسانتی ،برای اینکه بخاییم در رتبه های بالای گوگل قرار بگیریم،ایا سئو میتانه کمک کنه،یا حتما باید یک سایت آموزشی ایجاد کنیم؟
  ممنون میشم که جواب بدید.

  • سلام به شما و ممنون از اینکه نظر خودتون رو ارسال کردید.
   راستش درست متوجه سوال شما نشدم، ممنون میشم واضح‌تر سوال خودتون رو مطرح کنید.
   اما اگر منظورتون اینه که برای ایجاد یک سایت با بیزنس مدل بازاریابی وابسته، نیاز هست که یک سایت آموزشی ایجاد کرد؟ خیر. اما اگر منظورتون از سایت آموزشی، سایتی هست که مقاله‌های آموزشی داره، باید بگم که بالاخره بخشی از سئو و بهینه سازی سایت شما نیاز به تولید محتوا و بازاریابی محتوا داره و نیاز هست که مقاله هم در سایت منتشر بکنید، در کنار فرآیند اصلی کارتون.

 2. جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !

  • ممنون از اینکه نظرتون رو برای ما ارسال کردید

 3. سلام … وقت بخیر
  ممنون بابت مطالب مفیدتون
  برای ایجاد سایت همکاری درفروش از چه قالب و افزونه ای باید استفاده کرد؟ لینک محصولات سایتهای دیگه رو چطور باید وارد سایتمون کنیم
  برای ساختن سایتّّّّ هاست یک گیگ کافیه … ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام. ممنون از ارسال نظرتون.
   برای قالب که باید ببینید نیاز به چه جور سیستمی دارید. یعن می‌خواید چه‌جور محصولی رو ارائه بدید. (چون قالب ویژه سیستم‌های همکاری در فروش هم هست) ولی در مجموع خود قالب برای راه‌اندازی این سیستم مهم نیست. برای افزونه توصیه AffiliateWP و Yith Woocommerce Affiliates هست.
   در خصوص اینکه لینک محصولات سایت‌های دیگه رو چطور باید وارد سایت کنید هم باید بگم که منظورتون رو از لینک نمی‌دونم ولی کافیه طبق روال عادی مثل کار با ووکامرس، محصولات رو وارد کنید و بقیه کارها توسط افزونه همکاری در فروش انجام میشه.
   بستگی به نیاز شما به‌منابع داره. برخی پلاگین‌ها و قالب‌ها سنگین هستن و شاید بیشتر نیاز داشته باشید.

 4. سلام چند سوال در مورد سیستم همکاری در فروش داشتم ممنون میشم جواب بدید.یک: به نظر شما ایا کلا سیستم همکاری در فروش ارزش وقت گذاشتن داره از لحاظ درامدی اگه خودتون یا کسی که بشناسید تجربه ای داشته باشه ممنون میشم بفرمایید.کلی نمونه موفقی رو سراغ دارید که هم انگیزه بشه هم تجربه دو:میشه چند سیستم فروشگاهی فیزیکی معتبر هم از لحاظ پرداخت پورسانت و هم از لحاظ اعتبار نزد مشتری رو ذکر بفرمایید.سه:در سیستم همکاری در فروش خصوصا دجی کالا ایا تمام اجناس شامل همکاری میشن و اینکه کد ساخته شده توسط سایت به کجا هدایت میشه منظورم اینه که به صفحه پرداخت یا نه به صفحه توضیحات به این لحاظ میگم اگه ما بخواهیم یک فروشگاه ایجاد کنیم و کاربر هم صفحه توضیحات محصول رو در سایت ما بخونه هم دوباره به صفحه مشابه در سایت دجی کالا هدایت بشه اصلا جالب نیست. واینکه اگه محصول رو در اون لحظه خریداری نکه یا نه اصلا با هدایت به دجی کالا محصول دیگری رو خریداری بکنه پورسانت شامل ما میشه.چهارم:برای همکاری در فروش چه نیازی به ووکامرس است مگه با یک قالب فروشگاهی و یک صفحه ساز ساده و گذاشت لینک نمیشه این کار رو کرد.معذرت که بلند نوشتم و زیاد سوال کردم ولی اگر جواب بدید خیلی کمک کردید.تشکر

  • سلام، وقت‌بخیر
   سوال اول رو اینطوری میتونم جواب بدم که بستگی داره چه چیز رو بخواید از این طریق بفروش برسونید. یک سری محصولات مثل فیلم و موسیقی (که خیلی عمومی هستن و قیمت کمی هم دارن) خیلی راحت به فروش میرسن از طریق سیستم‌های همکاری در فروشی که براشون هست. طبیعتا هرچه قیمت محصول بالاتر باشه و مخاطب خاص‌تری داشته باشه، کار برای فروش سخت‌تر میشه. اما اینکه می‌فرمایید ارزش وقت گذاشتن رو داره یا نه باید بگم که کلا هر کاری رو اگر روش وقت بزارید میتونید به نتیجه برسونید. الان نمونه‌ سایت‌هایی مثل https://torob.com/ و https://emalls.ir/ سایت‌هایی هستن که بر پایه همکاری در فروش شکل گرفتن. این سایت‌ها یک دایرکتوری محصول ایجاد کردن و لینک‌های همکاری در فروش در صفحه خرید قرار دادن و الان هم در شرایط بسیار خوبی کارشون رو ادامه میدن.
   در مورد فروشگاه‌های اینترنتی که کالای فیزیکی رو ارائه بدن و این سیستم رو داشته باشن، طبیعتا دیجی‌کالا رو پیشنهاد می‌کنم. جستجو کنید در گوگل سایت‌های دیگه‌ای هم هستن که اینکار رو میکنن اما در مورد اعتبار و.. اطلاعی ندارم.
   در خصوص سوال سوم، بله همه محصولات رو شامل میشه. کد ساخته شده و به صفحه خرید محصول در دیجی‌کالا میره. برای این مدل سیستم همکاری در اصل درست نیست که شما یک فروشگاه بزنید و کسی که روی خرید زد بره تازه در دیجی‌کالا. بیشتر این مدل درآمدزایی برای سایت‌هایی محتوا محور ساخته شده. یعنی شما اگر بتونید یک راهنمای خرید و توصیه‌ای چیزی رو خوب ارائه بدید و بعد از کاربر بخواید که برای خرید بره به این لینک، به این شکل شانس بیشتری برای فروش دارید (در این خصوص مقاله‌ای در سایت منتشر خواهد شد)
   تا جایی که میدونم تا ۱۵ روز اگر کاربر بعد از وارد شدن از لینک شما خرید رو انجام بده، پورسانت برای شما است. اگر هم اون محصول رو خریداری نکنه، بله باز هم پورسانت به حساب شما واریز میشه. کلا کسی که از طریق لینک شما وارد سایت بشه تا ۱۵ روز هر خریدی که انجام بده، پورسانت به شما تعلق میگیره.
   سوال چهارم رو هم دقیقا در سوال سوم پاسخ دادم. درسته برای این سیستم همکاری در فروش، نیازی به ساخت فروشگاه با ووکامرس نیست. شما بیشتر باید سعی کنید راهنما و توصیه‌ای برای خرید رو ارائه بدید و مثلا بنویسید برای خرید به این لینک برید. حالا بستگی داره که چقدر تونسته باشید ترغیب کنید کاربر رو برای خرید. چون کافیه فقط وارد لینک بیشه. حالا تا ۱۵ روز دیگه هر خرید اون برای شما پورسانت خواهد داشت. (باز هم اشاره میکنم که در خصوص راهنمای فعالیت با این جور سیستم‌ها مقاله‌ای رو به‌زودی در سایت منتشر می‌کنیم).
   ممنون از اینکه سوالاتتون رو برای ما ارسال کردید، امیدوارم کمک کرده باشه.

 5. خیلی ممنون از حوصله ای که برای جواب دادن به خرج دادید.بله خیلی جوابهاتون کمک کرد بی صبرانه منتظر مقاله شما در این مورد هستم چون متاسفانه مقاله هایی که در حال حاضر در سطح وب وجود دارد بسیار سطحی و عادی فقط به معرفی پرداخته.امیدوارم مقاله شما جامع و اموزنده باشه.خصوصا در زمینه این که به چه صورت فعالیت کنیم موفقتر خواهیم بود و هم توضیحی در مورد اموزش نحوه کار با پنل این نوع سیستم که به طور کلی برای عمده کاربران بسیار مورد نیاز است.تشکر

 6. از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

 7. سلام ممنون خیلی مفید و کاربردی بود.

  • ممنون از اینکه نظرتون رو ارسال کردید.

 8. سلام بر شما . من میخوام بیرون از ایران بازاریابی وابسته انجام بدم. میتونید کمکم کنید و آیا آموزشی هست. ممنون میشم بهم ایمیل و یا تماس بگیرید. بسیار علاقه دارم

  • سلام. وقت‌بخیر
   اگر منظورتون این هست که از طریق بازاریابی وابسته و سیستم همکاری در فروش قصد درآمدزایی دارید، خارج ایران می‌تونید از سیستم همکاری در فروش فروشگاه آمازون (https://affiliate-program.amazon.com/) استفاده کنید. کافیه ثبت‌نام کنید و لینک‌های مخصوص خودتون رو در رسانه‌های اجتماعی، بلاگ، سایت و یا یوتوب منتشر کنید.

 9. واقن ممنون بابت مقاله خوبتون
  دست شما درد نکنه

  • ممنون از شما که نظرتون رو ارسال کردید. خوشحالم که مقاله براتون مفید بوده.

 10. با سلام من یک سوالی داشتم ک حتی خود کارشناس دیجی کالا پاسخ من رو نداد.خواستم بدونم لینکی ک برای اشخاص درست میکنم تا خرید کنند خوب اگ از لینک من خرید کنن من پورسانت دریافت میکنم.حالا اگه من خودم با اکانتی ک تو سایت دیجی کالا قبلا برای خرید ساختم و شماره ملی من همون شماره ملی موجود در سیستم کسب درآمد هست آیا اگه خودم از لینک ساخته شده توسط خودم خرید کنم باز هم دیجی کالا بهم پورسانت میده یا چون اون شخص خودم هستم بهم پولی نمیده؟

  • سلام. وقت‌بخیر.
   خیر پورسانت تعلق نمی‌گیره. در کلیه سرویس‌های همکاری در فروش شما به‌عنوان یک بازاریاب آی‌پی‌تون در سیستم ذخیره میشه. و خود اون آی‌پی نمیتونه از لحاظ تکنیکی با حساب عادی که قبلا داشته خرید کنه که پورسانتی بدست بیاره. در واقع آی‌پی شما به‌عنوان بازاریاب همون آی‌پی کاربر عادی سایت هست که قبلا ساختید. پس پورسانت دریافت نمی‌کنید.

 11. بسیار بسیار سپاس گزارم.باید بگم ک سرعت پاسخ دهی شما هزاران برابر دیجی کالاست.خیلی ممنون باتشکر.

  • خواهش می‌کنم. همیشه سعی می‌کنم در اولین فرصت به نظرات پاسخ بدم.
   موفق باشید.

 12. عالی است
  موفق باشید

 13. ali

  ممنون خیلی خوب بود

 14. خیلی ممنون

 15. دادا مطلب عالی بود

 16. سیستم همکاری در فروش سایت خاص باکس خیلی خوبه ولی مشکل لینک اختصاصی دارن میشه لطفا باهاشون تماس بگیرید و سیستم خودتون رو معرفی کنید ؟

 17. سلام من درافیلت دیجی کالا ثبت نام کردم ولی هروقت میخوام به حساب کاربریم واردبشم پیام میده ورود نامعتبر چرا؟اگرم بخوام که ثبت نام جدید بزنم پیام اینکه قبلا ثبت نام زدم رو میزنه میشه راهنماییم کنین

  • سلام، وقت‌بخیر
   به affiliate@digikala.com ایمیل بزنید و اطلاعاتتون رو کامل براشون بفرستید دوباره تا حسابتون رو فعال کنن. اطلاعات ایمیل و مشخصات اصلی (نام/نام پدر و کد ملی و…) که هنگام ثبت‌نام وارد کرده بودید.

 18. سلام،
  بسیار ممنون از وقتی که بابت تولید محتوای خوب می کنید.

  • سلام، مرسی از شما که مطالعه کردید و نظرتون رو فرستادید.

 19. سلام رضا عزیز بابت مطلب ارزشمندت سپاس گذارم
  چند وقت پیش با این مقاله تونستم به کسب درآمد از همکاری در فروش برسم در سایتم های کانتنت به بررسی هاستینگ های برتر ایران پرداختم و ازت ممنونم که منو با این راه درآمدزایی آشنا کردید

  • سلام، امیدوارم خوب باشی
   خیلی خوشحال شدم از کامنتت، امیدوارم بیشتر روی محتوا کار کنی و بیشتر ترافیک بگیری و در نتیجه حجم فروشت از طریق سیستم همکاری در فروش بیشتر بشه. مرسی از اینکه کامنت گذاشتی.

   • حتما همین کار رو میکنم و مطمئنم به دستاوردهای خوبی میرسم
    خیلی ممنون

    • سایتتون رو هم دیدم، خیلی خوب بود. خوشم اومد اینقدر تخصصی روی یک موضوع خاص دست گذاشتید و دارید تولید محتوا می‌کنید.

     • خیلی ممنون از انرژی خوبتون
      فک کنم علی بندری رو بشناسید خیلی صداتون مثه اونه دمتون گرم پادکست هاتون خیلی به دل میشینه
      پادکست ها رو ادامه بدید که ازتون الگو بگیرم ?

     • بله می‌شناسم، خوشحالم که ارتباط برقرار کردید با صدا 🙂 امیدوارم نکاتش هم براتون مفید باشه. فعلا هر هفته قسمت جدید داریم شنبه‌ها.
      لطف داری شما 🙂

 20. با سلام و تشکر از مطالب آموزندتون.آیا افزونه ای در این زمینه وجود داره که بطور اتومات محصولات رو به صورت انبوه وارد سایت ما بکنه و هر تغییری رو هم آپدیت کنه.ینی لازم نباشه ما محصولات رو به صورت دستی و یکی یکی وارد کنیم؟

  • سلام، مرسی از نظرتون.
   راستش من اطلاعی ندارم در خصوص پلاگین‌های اختصاصی برای ایمپورت کردن کالا. ولی همین عبارت پلاگین وارد کردن کالا یا ایمپورت کردن کالا به وردپرس رو سرچ کنید شاید پلاگینی باشه.